Red Point

Trafiam w cel

Gdzie można rozbić namiot?

namiot

Któż z nas nie pamięta fascynujących przygód Poldka i Dudusia? Młodsi wiekiem faktycznie mogą nie kojarzyć perypetii dwóch chłopców, którzy przemierzali Polskę autostopem. Dzisiaj mało kto podróżuje w ten sposób, a jeśli już to sporadycznie. Spanie pod gołym niebem, czy obozowanie na dziko również należą do rzadkości. Nocleg pod namiotem ma jednak wciąż swoich zagorzałych zwolenników.

Jak się okazuje, rozbicie namiotu w głuszy również jest możliwe. Na pewno nie możemy biwakować na wydmach czy na terenie rezerwatu przyrody. Namiot możemy rozstawić w lesie uzyskawszy uprzednio zgodę nadleśnictwa. Leśniczy wskaże nam również miejsce do rozłożenia sprzętu.

Jeśli chcemy spędzić noc z dala od siedzib ludzkich, unikajmy kupowania namiotu w jaskrawych kolorach. Rażące barwy mogą przyciągnąć nieproszonych gości, nie tylko w postaci dzikich zwierząt.

Najpopularniejsze są namioty biwakowe. Także te z przeznaczeniem dla rodzin cieszą się powodzeniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ wakacje z własnym przenośnym domem są tanie. Stanowią też niezaprzeczalną atrakcję dla dzieci czy młodzieży.

Najmłodsi często żyją w oderwaniu od natury, nie tylko w dużych miastach. Biwak jest dla nich niecodziennym przeżyciem.

Aby wakacje pod namiotem były udane, pamiętajmy o posprzątaniu po sobie. Pole namiotowe czy ustronne miejsce pod lasem mają służyć też innym turystom.

Namiot biwakowy może posłużyć też jako dodatkowa atrakcja ustawiona w ogrodzie czy na działce. Nie musimy wówczas wyjeżdżać daleko. Spędzamy wtedy czas na własnym podwórku, a w razie ulewy czy burzy zawsze możemy schronić się w domu.

Planując wojaże, pamiętajmy aby namiot nie był zbyt ciężki, zwłaszcza jeśli nie mamy samochodu.

← Perspektywy kariery w branży internetowej