Red Point

Trafiam w cel

Paint ball - sposób na odreagowanie stresu

paint ball

Ludzie zaprogramowani są do rywalizacji z innymi, wielu z nas chce być lepszymi od innych w różnych dziedzinach i zapewne dla każdego jest powodem do dumy prześcignięcie kogoś innego w ten czy inny sposób. W naturze ludzkiej leży także pewna skłonność do agresji i brutalnego zachowania, która w cywilizowanym świecie musi być powstrzymywana aby wpasować się w reguły społeczne. W starożytności namiastką do wyładowania się było oglądanie walk gladiatorów na arenie, w średniowieczu turnieje rycerskie, a nawet obecnie dajemy upust swym instynktom oglądając walki bokserskie albo filmy z motywem sztuk walki.

Gdyby jednakże zapytać niektórych ludzi czy gdyby to oni mieli stanąć osobiście w szranki z kimś innym na pewno sporo rąk podniesie się do góry. Prawo zabrania jednakże zadawania fizycznych obrażeń innym ludziom zatem szukać trzeba legalnych sposobów na rozładowanie swych emocji. Niektórzy w tym celu trenują boks, inni wschodnie sztuki walki (choć ich celem jest również trzymanie swych instynktów na wodzy), ale takie treningi są długotrwałe, wymagają lat przygotowań i samozaparcia by dojść do jakichś wyników. Przeciętni ludzie też chcą się czasem, okazyjnie, wyszaleć bez inwestowania w to dużej ilości czasu. Rozwiązaniem dla nich mogą być symulowane gry zespołowe do jakich zalicza się na ten przykład paint ball.

Paint ball jest rozgrywką pomiędzy dwoma zespołami ludzi, która ma charakter militarny, ale nie chodzi w niej jedynie o wyładowanie swej agresji ale równie ważne są jej aspekty taktyczne. W paint ballu wykorzystuje się przypominające wyglądem broń palną markery, które są pneumatycznymi miotaczami kulek wypełnionych farbą. Uczestnik gry, który zostaje trafiony taką kulką zostaje wyeliminowany z gry. Kulka z markera leci naprawdę szybko i strzał z bliskiej odległości jest dość bolesny. Celem gry jest najczęściej zdobycie flagi przeciwnej drużyny i zaniesienie jej do własnej siedziby.

Podczas gry w paint ball ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa ponieważ prędko lecąca kulka z farbą może spowodować jednak poważne obrażenia w szczególnie wrażliwych częściach ciała jak głowa – stąd obowiązek grania w specjalnej masce na głowie, która chroni przed takimi zdarzeniami. Gra w paint ball jest dość często integralnym składnikiem imprez integracyjnych w większych firmach, której zamierzeniem jest budowa wzajemnych relacji pomiędzy pracownikami firmy. Jest to oczywiste biorąc pod uwagę, że drużyna musi podlegać podobnym zasadom jakie panują w wojsku, a które są istotne także dla pracy zespołowej w firmie. Poza takimi okazjonalnymi graczami paint ball ma również szeroką rzeszę amatorów, dla których jest to najlepsza forma odstresowania się i którzy poświęcają temu sportowi każdą wolną chwilę.

← Pora na nowego bloga Dlaczego poszerza się średnicę przewodu kominowego? →